Genel

RAFAELNADAL

Fransa Açık Tenis Turnuvası’nın (Roland Garros) tek erkekler finalinde kazan İspanyol Rafael Nadal oldu.

Sezonun ikinci Grand Slam tenis turnuvası olan Fransa Açık Tenis Turnuvasının (Roland Garros) tek erkekler finalinde İspanyol Rafael Nadal, İsviçreli Stan Wawrinka’yı 3-0 mağlup ederek şampiyon oldu.

Fransa’nın Başkenti Paris’te toprak kortta yapılan turnuvanın tek erkekler finalinde, dünya 3 numarası Stan Wawrinka, 4.üncü sırada yer alan Rafael Nadal ile karşılaştı.

İspanyol tenisçi, 2 saat 5 dakika süren müsabakada Wawrinka’yı 6-2, 6-3 ve 6-1’lik setler sonucunda 3-0 yenerek açık dönemde bir Grand Slam turnuvasında 10 kez şampiyonluğa ulaşan ilk tenisçi oldu. 31 yaşındaki Nadal, Fransa Açık’ı set kaybetmeden rakiplerine sadece 35 oyun vererek kazandı.

Fransa Açık Tenis Turnuvası tek kadınlar finalinde ise Rumen Simona Halep’i 2-1 yenen Letonyalı Jelena Ostapenko, şampiyon oldu.

Roland Garros’da tek kadınlarda ise Simona Halep’i 2-1 mağlup eden Jelena Ostapenko, şampiyonluğa ulaştı.

Turnuvada tek kadınlar finalinde 3 numaralı seri başı Rumen Simona Halep ile dünya 47 numarası Letonyalı Jelena Ostapenko karşı karşıya geldi.

Ostapenko, bir saat 59 dakika süren müsabakada Halep’i 4-6, 6-4 ve 6-3’lük setler sonucunda 2-1 yenerek kariyerindeki ilk Grand Slam şampiyonluğunu elde etti.

20 yaşındaki Ostapenko, Kadın Tenisçiler Birliği (WTA) kariyerindeki ilk tekler şampiyonluğuna bir Grand Slam turnuvasında ulaşarak büyük başarıya imza attı.

Comments