Müzik

nouvellevague

Nouvelle Vague, 16 Aralık Cuma günü ilk kez Ankara’da sahne alacak!

Punk Rock’ın söz dinlemez tavrını ve New Wave’in entelektüel derinliğini Bossa Nova’nın neşesi ve dansı ile ustalıkla birleştiren Nouvelle Vague, 16 Aralık Cuma günü en güzel şarkılarıyla Ankara’da izleyici karşısına çıkacak.

Konser “XXF Festival Ankara” kapsamında, Altus Kültür-Sanat organizasyonuyla ve Fransız Kültür Merkezi-Ankara’nın desteğiyle MEB ŞURA Salonu’nda gerçekleşecek.

Camielle, Phoebe Killder, Nadeah, Melanie Pain, Liset Alea gibi sıradışı vokalistleri bünyesinde barındıran topluluğun repertuarlarını Joy Division’dan The Clash’e, Depeche Mode’dan Blondie’ye kadar birçok kült grubun cover’ları oluşturuyor. Grup, 2004-2010 arası çıkardıkları 4 albüm ile bir milyonun üzerinde satış yaparken, Londra “Royal Albert Hall”, Paris “Olympia” ve Los Angeles “Hollywood Bowl” gibi önemli sahnelerde konserler verdi. 2011 yılında albüm yapmayı bırakan Nouvelle Vague, aralarında ünlü tasarımcı Jean Charles de Castelbajac’nin yönetmenliğini de yaptığı özgün şov ve müzikal projelerinde yer aldı.

Comments