Müzik

aaron

AaRON, “XXF – Very Very French Müzik Festivali” kapsamında 8 Aralık’ta sahne alacak!

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Fransız çağdaş müziğinin tüm yeniliklerini keşfetmeyi amaçlayan XXF – Very Very French Müzik Festivali, yine birbirinden güçlü ve yaratıcı Fransız sanatçıları bir araya getiyor.

Sonbahar müzik sahnesinin en renkli etkinlerinden olan XXF – Very Very French müzik festivali, hem ünlü, hem de gelecek vadeden grupları ağırlıyor.

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Babylon işbirliğiyle düzenlenen festivalde, bu sene 17 Kasım – 8 Aralık tarihleri arası Alpha Blondy, Aaron, Brodinski, Fanfaraï, Guts, Jean Tonique ve La Caravane Passe Babylon’da sahne alıyor. Bu yıl Ankara’da 6 – 16 Aralık tarihleri arası ilki gerçekleşecek olan XXF – Very Very French müzik festivalinde ise AaRON, Club Cheval ve Nouvelle vague sahne alacaklar.

Simon Buret ve Olivier Coursier tarafından 2006 yılında kurulan AaRON, ilk çıkışını Philippe Lioret’nin “Je vais bien, ne t’en fais pas” isimli filmi için imza attığı filmin ana şarkısı “U Turn (Lili)” ile yapar. Büyük başarı yakalayan AaRON’ın tanınırlığı Fransa’nın sınırlarını aşar. We cut the night isimli son albümünde AaRON post-modern gospel ve hipnotik ritimleri harmanlayarak koro halinde söylemek isteyeceğimiz nakaratlar sunuyor.

Program:
Alpha Blondy – 17 Kasım
Brodinski – 25 Kasım
Guts – 26 Kasım
Fanfaraï & Jean Tonique – 3 Aralık
La Caravane passe – 4 Aralık
AaRON – 8 Aralık

Comments